MAX - SECURITY

Logo

Elektronické zabezpečovací systémy ( EZS) :

Zařízení EZS slouží k včasné identifikaci a přesné detekci narušení monitorovaného objektu. Poplachové informace mohou být přenášeny na pult centrální ochrany (PCO), nebo lze poplachové a další stavy přenášet přímo na Váš mobil prostřednictvím SMS nebo hlasové funkce. Konfiguraci EZS systémů navrhujeme dle ČSN EN 50131-1 a dle doporučení České asociace pojišťoven.

Co je zabezpečovací systém?

Základní částí elektronického zabezpečovacího systému (dále EZS) je ústředna, ve které jsou soustředěny všechny důležité funkce systému. Obsahuje záložní baterii, která zajišťuje funkci systému při výpadku sítě, ale také telefonní komunikátor, který Vám či hlídací agentuře předává zprávy o tom, co se v objektu děje .

Ústředna má být umístěna skrytě a není vhodné její umístění nikomu prozrazovat. Veškeré další části systému EZS totiž mohou být při poplachu i zničeny, ale nepoškozená ústředna garantuje předání informace o kritické situaci. Klávesnice je spojením mezi Vámi a ústřednou. Pomocí klávesnice systém ovládáte a naopak pokud Vám systém EZS potřebuje cokoli sdělit, zobrazí signalizaci nebo napíše text na klávesnici.

Prostory hlídají detektory. Ty reagují na různé podněty: pohyb, otevření dveří či okna, rozbití okna, kouř, únik hořlavých plynů nebo stisknutí tlačítka v tísni. Instalovaný systém tak může včas odhalit nežádoucí situaci. Zabezpečovací systém umí předávat informace přímo na Váš mobilní telefon, ale mnohem účinnější je jeho připojení na bezpečnostní agenturu (pult centrální ochrany), která zajistí zásah školené hlídky na místě. Systém také umí odradit nežádoucího návštěvníka sirénou, kterou upozorní okolí na nebezpečí.

Pro spolehlivou funkci systému je nutná jeho pravidelná roční kontrola montážním technikem (podobně jako je třeba pravidelně kontrolovat olej a brzdy ve Vašem autě).

Systém Vám poskytne plnohodnotnou ochranu, je-li připojen na pult centrální ochrany. Využijte služeb celorepublikového pultu OKO1 viz www.oko1.cz

Ovládací kódy (karty) systému:

Stav systému lze ovládat z klávesnice (vnitřní nebo venkovní), a to pomocí číselných kódů nebo přístupové karty. Pro ochranu před zneužitím odcizené karty lze nastavit potvrzování karet zadáním kódu. Systém lze také ovládat bezdrátově klíčenkou, případně dálkově telefonem nebo internetem (viz. www.GSMLink.cz).

Ovládací kódy – přístupové karty:

Umožňují systém ovládat z klávesnic - tedy zajistit, odjistit, přerušit probíhající poplach a komunikaci, spustit tichý poplach (PANIC), zapínat spotřebiče, otevírat elektrické zámky dveří apod. Systém umožňuje nastavit až 50 ovládacích kódů a karet uživatelů. Tak lze rozlišit, kdo, kdy a jak zařízení ovládal (ve výpisu z pultu centrální ochrany nebo zobrazením paměti ústředny). Montážní technik na základě návrhu systému, přidělí kódům funkce, kódy jednotlivým uživatelům pak zadává zástupce uživatele - správce systému. Pro něj je připraven tzv. Master kód, jehož nastavením si systém po instalaci převezme.

Jak na to? Budete – li mít zájem o montáž EZS, kontaktujte nás, sjednáme si schůzku, po prohlídce objektu vypracujeme cenový návrh, vše projednáme, objasníme detaily, poradíme a po dohodě provedeme realizaci montáže.

 

• K již namontovaným systémům provádíme pravidelné servisní prohlídky, záruční a pozáruční servis i v mimopracovních hodinách.

• Novinkou na trhu je nová generace BEZDRÁTOVÉHO systému OASIS. Je vhodný do již zařízeného interiéru, žádné sekání, lišty apod. Systém je vlastně taková stavebnice, kterou si můžete poskládat na míru vašim představám a charakteristice objektu, kdykoli rozšířit o další prvky do max. počtu 50.